Czasopisma Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

2008-02-15

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu i Kujawsko-Pomorską Biblioteką Cyfrową 15 lutego 2008 roku udostępniliśmy w formie cyfrowej pierwsze numery dwóch najpoczytniejszych czasopism Stowarzyszenia:

Jest to fakt bardzo znaczący z uwagi na to, że tytuły SBP będą udostępnianie w nowoczesnej formie, na swobodnych zasadach, rok po ich tradycyjnym papierowym wydaniu. Zamierzamy wspólnie z KPBC zdigitalizować kolejne roczniki tych czasopism oraz w dalszej perspektywie Przegląd Biblioteczny i Zagadnienia Informacji Naukowej. Mamy nadzieję, że będzie to dogodne dla naszych wszystkich czytelników, szczególnie studentów uczelni wyższych, którzy bardzo często wracają do lektury w bibliotekoznawczych periodykach. Życzymy miłej lektury starych roczników i zachęcamy do dalszej subskrypcji nowych numerów, to bardzo ważne dla SBP. Liczymy na wsparcie stałych czytelników.

Janusz Nowicki, Dyrektor Wydawnictwa SBP
Bożena Bednarek-Michalska, Biblioteka Uniwersytecka UMK