Zasoby Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej rosną

2007-09-12
KPBC liczy już 15 tys. obiektów. Biblioteki Uniwersyteckie w Toruniu oraz Bydgoszczy pozyskują coraz więcej licencji autorskich i wydawniczych na archiwizowanie współczesnych prac naukowych w Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej, choć ich liczba nadal daleka jest od oczekiwań czytelników.

W ostatnich miesiącach zarchiwizowano publikacje dotyczące historii UMK oraz regionu, skrypty uczelniane i czasopisma naukowe wydawane przez UMK, stare roczniki gazet regionalnych (Gazeta Bydgoska, Gazeta Toruńska, Thorner Freiheit), grafiki artystów związanych z Toruniem (Jerzy Hoppen, Mirosław Piotrowski), lektury dla studentów humanistyki i prawa, a także mapy regionu oraz dokumenty życia społecznego. W związku z obchodami Roku Lindego udostępniono prace odnoszące się do Samuela Bogumiła Lindego. Są to przede wszystkim Słownik Języka Polskiego, opracowania o leksykografie, druki rocznicowe oraz jego prace naukowe.