Wyniki konkursu „Liderzy wdrażania Regionalnych Strategii Innowacji”

2009-04-19

PSDB sp. z o.o., Instytut Badań nad Przedsiębiorczością i Rozwojem Ekonomicznym przy Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi zorganizowali konkurs zatytułowany „Liderzy wdrażania Regionalnych Strategii Innowacji” w ramach projektu „Doświadczenia wdrażania Regionalnych Strategii Innowacji” prowadzonego na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Patronat nad konkursem objęła Minister Rozwoju Regionalnego Pani Elżbieta Bieńkowska oraz Przewodniczący Grupy Roboczej Konwentu Marszałków RP ds. Regionalnych Strategii Innowacji, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasiak.

W wyniku prac Kapituły Konkursu, w 7 kategoriach konkursowych nominowano 21 projektów – dobrych praktyk wdrażania Regionalnych Strategii Innowacji (najwyżej ocenione w każdej z kategorii), z których wybranych zostało 7 zwycięzców – „Liderów wdrażania Regionalnych Strategii Innowacji”. Jeden z projektów zakwalifikowany został do dwóch kategorii.

W kategorii 4. „Technologie społeczeństwa informacyjnego” projektami nominowanymi były:

1. „SCENO – Świętokrzyskie Centrum Edukacji na Odległość”, projekt zgłoszony przez Wyższą Szkołę Handlową im. B. Markowskiego w Kielcach.
  2. „SIRMA - Sieć dla Innowacyjnego e-Rozwoju Mazowsza”, projekt zgłoszony przez Stowarzyszenie "Miasta w Internecie".
  3. „Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa”, projekt zgłoszony przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Tytuł „Lider wdrażania Regionalnych Strategii Innowacji” zdobył projekt: „Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa”.

Więcej informacji o innych nominacjach i nagrodach można znaleźć na stronie PSDB.

Informację nadesłał Tomasz Krynicki, PSDB Sp. z o.o.