Modernizm toruński. Architektura międzywojennego miasta

2016-04-08

Toruński modernizmUmieszczamy w KPBC za zgodą kuratora wystawę, która miała miejsce w Bibliotece Uniwersyteckiej 9 marca 2016 r. Wystawa pt. „Modernizm toruński. Architektura międzywojennego miasta”, stanowi przegląd ówczesnych tendencji i postaw estetycznych. Nowoczesny charakter międzywojennego Torunia był konsekwencją działalności budowlanej, związanej z funkcją miasta jako stolicy województwa pomorskiego. Projektantem i kuratorem wystawy jest dr Michał Pszczółkowski z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Współorganizatorami ekspozycji są Archiwum Państwowe w Toruniu, Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu, Centrum Dialogu - Biblioteka Diecezjalna w Toruniu, Stowarzyszenie Historyków Sztuki. Oddział Toruński, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. Oddział w Toruniu oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna - Książnica Kopernikańska w Toruniu.