Nowi partnerzy KPBC

2009-02-13

W roku 2009 do projektu Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa przystąpili nowy partnerzy z Torunia: Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Teatr Baj Pomorski, Centrum Kultury Dwór Artusa oraz Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu. Wszystkie te instytucje będą skanowały publikacje związane z naszym regionem, cenne obiekty kultury lub zamieszczały w KPBC obiekty cyfrowe, które powstają w nich na bieżąco. Bibliotekarze, pracownicy kultury, muzealnicy zostali przeszkoleni przez zespoły BGUMK i zaopatrzeni w oprogramowanie, prace więc mogą się zacząć od zaraz.

Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami powiększymy zasób KPBC i damy naszym mieszkańcom szybszy i lepszy dostęp do kultury. Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu oraz Bydgoszczy prowadzą dalsze negocjacje i rozmowy z instytucjami kultury, dla których cyfryzacja, zabezpieczanie kolekcji i promocja zasobów jest ważna.

Bożena Bednarek-Michalska, koordynator projektu